Portfolio 1

Renovace a restaurování

Nabízíme renovování a restaurování starých chromovaných a niklovaných dílů a výrobku. Může se jednat o automobilové a motocyklové díly, nábytek, lustry apod.

 

Specializujeme se na materiály z oceli, mosazi a mědi.

 

Nejprve chemickou cestou stáhneme původní povrch. Po jeho odstranění vidíme, v jakém stavu je základní materiál a jaký je povrch. Jestli má nerovnosti na povrchu, hloubkovou korozi, předchozí opravy (sváry, kytování), apod.

 

Pokud je povrch v pořádku a bez výrazných estetických vad a prohlubní, následuje broušení a leštění a následné pokovení NIKL-NIKL-CHROM. Za příplatek je možné aplikovat skladbu MĚĎ-NIKL-NIKL-CHROM.

 

Pokud jsou na povrchu prohlubně po korozi, je třeba zvážit, kdy je možné brousit a leštit a kdy je vhodnější nanést měděný povlak pro jejich vyrovnání. Pokud bychom prohlubně chtěli vyrovnat broušením a leštěním základního materiálu, hrozí jeho probroušení nebo značné zeslabení. Nanesení měděného povlaku nám sílu materiálu zvýší dle potřeby a následně je broušena nanesená měděná vrstva a nedochází k zeslabování základního materiálu. Pokud jsou stále viditelné prohlubně, celý proces mědění, broušení a leštění se opakuje do té doby, dokud po vyleštění není povrch celistvý, hladký a bez prohlubní. Následuje pokovení NIKL-NIKL-CHROM.

 

Jde-li o niklovaný díl, není nanášena finální chromová vrstva.

 

Zásadní na celém procesu je příprava podkladu, tedy vyrovnání povrchu, broušení a leštění. Pokovení NIKL-NIKL-CHROM nezakryje nedostatky brusu a prohlubně.

 

U každé zakázky navrhneme optimální způsob renovace.

 

Cenu každé zakázky řešíme se zákazníkem individuálně.